بوتاکس چیست؟

🛻از بوتاکس برای زیر بغل برای چه کاری استفاده میشود ؟

تزریق بیشترین کاربرد بوتاکس مربوط به رفع چین و چروک و خطوط است، اما این ماده برای درمان تعریق بیش از حد نیز کاربرد دارد. تعریق بیش از حد، بر کیفیت زندگی افراد تاثیر می گذارد. افرادی که بیش از حد تعریق می کنند؛ زیرا عرق بیش از حد باعث خیس شدن لباس ها و ظاهر نامطلوب آن ها می شود. در صورتی که شما نیز با روش های معمول نمی توانید تعریق خود را کنترل کنید، می توانید برای درمان بوتاکس زیر بغل انجام بدهید
تزریق بوتاکس زیر بغل ؛ موثرترین روش برای درمان تعریق شدید است.
➖➖

🚛آیا تزریق بوتاکس می تواند تعریق را کاهش دهد؟

تزریق بوتاکس برای افرادی که بیش از حد عرق می کنند، نوعی درمان است که پاسخ مثبتی دارد سازمان غذا و داروی ایالات متحده، تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد را تایید کرده است. در بدن همه ما نوعی ماده شیمیایی وجود دارد، که غدد عرق را تحریک می کند. بوتاکس از طریق مسدودکردن این ماده شیمیایی مانع فعال شدن غدد عرق می شود و بدین طریق تعریق را کاهش می دهد.
تعریق بیش از حد، که با نام علمی هایپرهیدوزیس است ، از طریق تزریق بوتاکس تا ۸۰ درصد کاهش میابد. اثربخشی تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق، به مدت ۴ تا ۱۲ ماه است و باید در طول سال تمدید شود. اثرات تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بدن، طی مدت ۲ هفته قابل مشاهده است.
تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق، در نواحی مختلفی همچون زیر بغل، پیشانی، دست ها و پاها استفاده می شود.
➖➖

🚃 انواع هایپرهیدروزیس؟

هایپرهیدروزیس اولیه، معمولا به دلایل نامعلومی بروز می کنه و شروع آن در کودکی و نوجوانی است. با وجود نامعلوم بودن علت، اضطراب و هیجان می تواند این نوع تعریق تشدید کند. این تعریق ممکن است در نواحی مختلفی از بدن مانند دست ها و پاها و زیر بغل رخ دهد.
هایپرهیدروز ثانویه، تعریق ناشی از بیماری یا عوارض جانبی ناشی از مصرف برخی داروهاست. استرس هیجانی و بیماری هایی مانند پرکاری تیروئید، از دلایل این بیماری هستند. این نوع تعریق بصورت متقارن در برخی نقط بدن اتفاق می افتد و ممکن است هم در خواب و هم در بیداری رخ دهد. برای مثال فرد مبتلا به هایسپرهیدروزیس ثانویه ممکن است تعریق شدید در کف دست ها و پاها را تجربه کنه و افرادی که دچار هایپرهیدورزیس ثانویه هستند، باید برای پیدا کردن علت پیش پزشک برود هایپرهیدورزیس اولیه و ثانیه از طریق تزریق سم بوتولینیوم قابل کنترل هستند. بنابراین لازم است بیمارانی که تعریق غیرطبیعی را تجربه می کنند، برای درمان، با تشخیص پزشک اقدام به تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بدن کنند.

هایپر هیدروزیس یک اصطلاح پزشکی جهت توصیف تعریق بیش از حد است. هایپر هیدروزیس به هر گونه تعریق غیر طبیعی گفته شده که از جمله آن ها می توان به تعریق در دمای معمولی اشاره کرد. افراد مبتلا به این وضعیت اغلب، لباس هایشان خیس شده و یا عرق از بدن آن ها چکه می کند.

دارو های ضد تعریق (آنتی پرسپیرانت) بر روی این افراد تاثیر چندانی ندارد. تزریق بوتاکس زیر بغل درمانی جدید برای افراد مبتلا به هایپر هیدروزیس است.
➖➖

🚐بوتاکس زیر بغل چگونه انجام میشود؟

این روش یک جراحی غیرتهاجمی است که نیاز به بیهوشی ندارد،پزشک بوتاکس را به وسیله یک سوزن کوچک دقیقا در زیر سطح پوست تزریق خواهد کرد. در این فرایند چندین تزریق در اطراف ناحیه درمان انجام خواهد شد.
پزشک جهت کاهش درد بیمار مقداری یخ یا بی حس کننده به او خواهد داد. افراد پس از اتمام فرایند می توانند شغل و زندگی طبیعی خود را از سر گیرند.

➖➖➖

🚜هزینه تزریق بوتاکس برای درمان تعریق چقدر است؟

هزینه های درمانی بوتاکس برای کنترل تعریق بدن، به عواملی بستگی دارد. میزان بوتاکس، نوع ماده بوتاکس، ناحیه مورد درمان و دستمزد پزشک از جمله عوامل تاثیرگذار در قیمت تزریق بوتاکس هستند.

برای تعریق در ناحیه زیربغل، به هر طرف ۵۰ واحد از ماده بوتاکس تزریق می شود و جمعا ۱۰۰ واحد بوتاکس برای هر دو زیربغل استفاده می شه.
➖➖

🛵مراقبتهای بعد از بوتاکس زیر بغل؟

اپیلاسیون و موم انداختن زیر بغل، لیزر موهای زائد زیر بغل، انجام فعالیت های ورزشی سنگین و استحمام با آب داغ به مدت ۲۴ ساعت بعد از انجام فرآیند ممنوع می باشد. شما همچنین می توانید جهت کاهش سریع تورم و التهاب زیر بغل از کمپرس یخ استفاده کنید.
➖➖

🚐ماندگاری بوتاکس زیر بغل؟

خشکی ناحیه زیر بغل ۴ تا ۶ ماه دوام خواهد داشت و امکان دارد پس از ۶ ماه نیاز به انجام مجدد فرایند باشد.
➖➖

🚟شایع ترین عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل چیست؟

تعریق در محل هایی به غیر از زیر بغل
تورم
سوزش
درد در محل تزریق
شما همچنین ممکن است سردرد و گرگرفتگی را تجربه کنید. احتمال بروز عوارض جانبی جدی در تزریقات بوتاکس به شدت نادر است. عوارض جانبی جدی هنگامی بروز می دهند که بوتاکس تمام بدن را تحت تاثیر قرار دهد.

یاد آوری =

۱_ حداقل سن شما ۱۸ سال باشد.
۲_بوتاکس زیر بغل فقط در موارد شدید هایپرهیدروزیس پیشنهاد می شود
۳_ بهتر است قبل از انجام این روش قرص، لباس و رول های ضد تعریق را تست کنید.
۴_افرادی که دچار بیماری خاص می باشند، یا داروی خاصی را مصرف می کنند نمی توانند برای درمان هایپرهیدروزیس از روش تزریق بوتاکس استفاده نمایند.

🐼بوتاکس معده چیست؟

روش بوتاکس معده بیشتر برای کسانی است که شاخص توده بدنی بالای 30 دارند و به دنبال لاغری سریع هستند
این روش بدون عوارض خطرناک و با سرعتی افزایشی کاهش وزن پیدا می‌کند به شرطی که فرد دارای بیماری های زمینه ای نباشد و از شرایط بدنی سالمی برخوردار باشه.
افراد بعد از گذشت متوجه کاهش اشتها، کاهش میزان غذای مصرفی و کاهش وزن سریع خواهد شد.
➕➖➕➖➕

🐴بوتاکس معده به چه صورت انجام میشود ؟

میتونم بگم بدون مشکل ترین روش لاغری است که با روش آندوسکوپی استاندارد انجام می‌شود، هیچ نوع آسیبی به بدن وارد نمی‌کند. از مزیت های این روش این است که دارای برش های بزرگ جراحی بر روی سطح شکم نیست و یا سختی های بعد از عمل مانند آمبولی کردن و محروم بودن از ورزش ها و …. نیست و حتی این عوارض نازیبایی را برای فرد به همراه ندارد.
تزریق بوتاکس معده می تواند مدت زمان طولانی تری غذا را در معده نگه داشته و از خالی شدن معده جلوگیری کند و با القای سیری باعث پرهیز غذا از سمت بیمار می گردد. اما درباره راز این عمل وارتباط آن با سرطان معده باید بگوییم این عمل روی یک عصب خاص معده که نقش موثر دارد
➖➕➖➕

🐣عملکرد بوتاکس معده چگونه است؟

بوتاکس(BTX-A) یا همان سم بوتولینوم توسط گونه ای از باکتری هست که در حقیقت انتشار یکی از انتقال دهنده های عصبی را مسدود کرده و موجب فلج نسبی و موقت آن عصب خواهد شد. این سم در بسیاری از تخصص های عرصه پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرد مناسبی دارد. بوتاکس معده یک عمل جراحی است که توسط پزشکان مجرب چاقی و بخش جراحی عمومی انجام می شود.
➕➖➕➖

🦀آیا بعد از بوتاکس معده چه مشکلات مزاجی وجود میایید؟

برخی از افرادی که از این روش استفاده کرده اند اظهار دارند بعد از تزریق بوتاکس به معده، حالت هایی مثل حالت تهوع یا مشکل یبوست مواجه شده اند. قابل ذکر است به دلیل کاهش اشتها و کاهش مصرف غذا، ممکن است در روز های اولیه برای فرد یبوست ایجاد شود که راه حل این مشکل، نوشیدن آب فراوان 6 لیوان در طول روز می‌باشد.
➖✖️➖✖️➖

🦣چه اشخاصی بوتاکس معده براشون جواب دهی دارد؟

افرادی که می خواهند وزن محدودی مانند 5 تا 10 یا حتی 20 کیلو کم کنند و از پایه چاق نیستند.
کسانی که قادر به کاهش وزن نیستند که به عنوان تثبیت وزن شناخته می شود، پس از عمل نتیجه خوبی خواهند داشت.
و یا کسانی که به دلیل اضافه وزن دچار درد ستون فقرات و استخوان درد می شوند می توانند برای رهایی از این درد آزاردهنده این عمل را انجام دهند.
➖✖️➖✖️➖

🦉مدت زمان انجام بوتاکس معده چه قدر هست؟

پس از اطمینان از اینکه فرد هیچ مانعی برای عمل ندارد آرامبخش داخل وریدی تجویز می شود. پس از آن، بوتاکس از طریق یک آندوسکوپ نازک از طریق دهان پس از قرار دادن مقدار کمی ماده بی حس کننده در دهان از طریق مری وارد معده می شود تا احساس استفراغ کاهش یابد. پزشک به عضلات دیواره معده بوتاکس تزریق می کند که حرکت و انقباض آنها را حدود 50 درصد کاهش می دهد.
این روش به مدت زمان زیادی برای انجام شدن نیاز ندارد و معمولا حدود 20 دقیقه ای به پایان می‌رسد. فرد بعد از تزریق بوتاکس به معده حدود ساعتی در بیمارستان یا کلینیک تحت نظر مانده سپس مرخص میشود.
➖➕➖➕➖

بهترین سن برای انجام بوتاکس معده کی هست؟

سن مشخص برای انجام بوتاکس معده موجود نیست. اما می‌توان گفت که نتیجه گیری از این روش به شاخص توده بدنی فرد و شرایط و سبک زندگی وی بستگی دارد بنابراین این افراد برای تشخیص اینکه سنشان مناسبه یا نیز حتما با فوق تخص گوارش مشورت کنند.
➕➖➕

🪲ماندگاری بوتاکس معده چقدر است؟

ماندگاری این روش 6 ماه می باشد. افراد علاقمند به این روش باید توجه داشته باشند هر چه موارد مراقبتی را بیشتر رعایت کنند، ماندگاری نتیجه حاصل از آن نیز ماندگارتر است.

➖➕➖

🦜نکات مهم آن

۱_6 ساعت قبل از عمل باید خوردن و آشامیدن را قطع کنید.
۲_اگر به دارو یا ماده خاصی حساسیت دارید، باید به پزشک اطلاع دهید.
۳_برای جلوگیری از خونریزی در طول فرآیند تزریق بوتاکس یا جلوگیری از عوارض ناخواسته، باید یک هفته قبل از تزریق بوتاکس مصرف داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید.
۴_یک هفته قبل از عمل، سیگار و الکل را ترک کنید.
۵_پس از انجام عمل رانندگی نکنید
۶_ باید رژیم غذایی حاوی فیبر و پروتئین را دنبال کنید
۷_2-3 ساعت بعد از عمل شروع به خوردن و آشامیدن کنید.
در روز اول از مصرف غذاهای جامد خودداری کنید.
۸_از خوردن غذاهای چرب و کربوهیدراتی و نوشیدنی های اسیدی خودداری کنید.

علت چین و چروک‌های گردن

چین و چروک گردن به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد، از جمله:
قرار گرفتن در معرض آفتاب: اشعه ماوراء بنفش خورشید (UV) با گذشت زمان باعث کاهش کلاژن و الاستین در پوست می‌شود و در نتیجه خطوط و چین و چروک ایجاد می‌شود.

نوسانات وزن: کاهش وزن یا افزایش وزن گاهی باعث افتادگی پوست گردن می‌شود و منجر به ضعف پوست آن می‌شود.
خوابیدن به پهلو: فرد هنگام خوابیدن به پهلوی خود، پوست خود را روی بالش فشار می‌دهد. این باعث افزایش خطر چین و چروک‌های گردن می‌شود.
ژنتیک: افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به سستی پوست هستند نسبت به سایرین در برابر ایجاد چین و چروک‌های گردن حساستر هستند که راه حل اونو براتون پایین نوشتم.

➖➖

🥎تزریق بوتاکس به گردن چگونه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس در عضله گردن همانند تزریق آن به سایر بخش‌های صورت یکی از روش‌های غیر تهاجمی زیبایی محسوب شده و بدون کوچکترین درد و خونریزی می‌تواند نتیجه بدهد و از شر ظاهر چروک خورده گردن خود خلاص شود.
➖➖

🏀 نحوه تزریق بوتاکس به گردن چه گونه است؟

بابتدا پزشک متخصص شکایت‌های بیمار را در خصوص چروک‌های نقش بسته روی گردن بررسی می‌کند و مراحل زیر را به ترتیب انجام می‌دهد:

۱_ پزشک نواحی مورد نظر را که مناسب برای دریافت بوتاکس هستند را علامت می‌زند
۲_ در نواحی که قرار است به صلاح‌دید خود تزریق انجام شود
۳_بی‌حسی موضعی اعمال می‌کند تا در حین تزریق هیچ دردی را احساس نکند.
۴_بعد از ایجاد بی حسی، پزشک با آمپول‌های مخصوص که سوزن بسیار نازک و ریز دارند تزریق سم بوتولینوم به عضلات گردن و نواحی که دچار چین و چروک شده باشند را انجام می‌دهد.
بوتاکس نوعی ماده سمی است که به محض تزریق به عضله‌ها باعث فلج کردن آن‌ها می‌شود در نتیجه تمامی چین و چروک‌ها محو شده و به مرور زمان جای آن‌ها نیز از بین خواهد رفت. البته برای دیدن نتیجه حدود ۱ هفته صبر باید کرد
بعد از یک هفته عضله‌ها شروع به فلج شدن کرده و نتیجه بی‌نظیر کار حاصل خواهد شد.

علاوه بر بعد زیبایی که بالا راجبش حرف زدیم برای درمان دردهای گردنی هم بوتاکس می‌تواند به شما در کاهش دردهایی از جمله درد گردن کمک کند. این متد اگر به طور مکرر و همزمان با ترکیب فیزیوتراپی مورد استفاده قرار بگیرد می‌تواند به طور موفقیت آمیزی درد مزمن گردن را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

➖➖

🏉بوتاکس گردن برای چه افرادی نامناسب است؟

ممکن است استفاده از بوتاکس گردن برای گروهی از افراد مناسب نباشد و باعث به وجود آمدن برخی عوارض جانبی برای آن‌ها شود بنابراین بهتر است که افراد قبل از تزریق سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک متخصص قرار دهد

ولی برای گروه مشخص شده ای طبق تحقیقات صلاح نیست انجام آن مانند:
۱_افرادی با رده سنی زیر ۱۸ سال.
۲_زنان باردار و شیرده.
۳_افرادی که ایمنی بدنی ضعیفی دارند.
۴_افراد دارای آلرژی فصلی.
۵_افرادی که سابقه حساسیت به بوتاکس را داشته‌اند.
۶_افرادی که به بیماری های عضلانی و عصبی مبتلا هستند.
۷_افرادی که در چهره خود چین و چروک‌های عمیقی دارند که ممکن است تزریق بوتاکس بر روی آن‌ها تاثیر گذار نباشد.
۸_افرادی که داروهای ضد انعقاد خود و رقیق کننده خون را به طور دائم مصرف می‌کنند.
➖➖

🎱دوران نقاهت تزریق بوتاکس گردن باید چکار انجام داد؟

۱_به آرامی گردن خود را ورزش دهید.
۲_ضربان قلب خود را در محدوده طبیعی حفظ کنید و به مدت 24 ساعت از انجام ورزش خودداری نمایید.
۳_از لمس، مالش یا اعمال فشار فیزیکی روی ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
۴_ناحیه تحت درمان را به حال خود رها کنید و دائما آن را دستمالی ننمایید.
۵_تا 24 ساعت صورت را نشویید.
۶_به مدت یک هفته از آب ولرم برای استحمام و شستن صورت استفاده کنید.
۷_تا یک هفته به محیط‌های گرم نروید.
باید تا یک هفته در زمان خواب، طاق باز بخوابید.

➖➖

🎱عوارض بوتاکس

۱_آسیب شدید به بافت زیر پوست گردن
حرکت کردن سم در زیر پوست و انتقال به نقاط دیگر
۲_از بین رفتن نامتعادل خطوط گردن
۳_خونریزی و کبودی شدید
۴_عدم حصول نتیجه دلخواه
۵_کاهش اعتماد به نفس فرد
۶_ضعف عضلانی

🏐مدت زمان تاثیر بوتاکس گردن چه قدر هست ؟

پس از تزریق بوتاکس و شروع کار درمانی با آن حدود ده روز تا بهبودی کامل درمان زمان نیاز هست و به طور معمول 4 ماه تا هشت ماه اثر بوتاکس ماندگاری دارد و این مدت زمان هم مدتی است تا بدن گیرنده های جدید عضله ساخته شود.

 

ثبت درخواست بوتاکس در منزل در تهران، کرج و ترکیه

علاوه بر فرم بالا شما می توانید از طریق تماس با همکاران پشتیبانی آزماگر نیز درخواست خود را به راحتی ثبت نموده و یا مشاوره رایگان دریافت کنید.

تماس تلفنی با ما : 02128428595 تماس با ما از طریق واتس آپ : 09361702018

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس و ثبت درخواست رایگان