تست کرونا برای پرواز

مدتی است که تعدادی از کشورهای همسایه و بسیاری از  ایرلاین‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا در پذیرش و جابجایی مسافران ایرانی و غیر ایرانی محدودیت‌هایی ایجاد کرده‌اند. ما به شما پیشنهاد میکنیم برای تمام مقصدهای پروازی از ایران برای اطمینان خاطر ، تمامی مسافرین بالای 8 سال تست PCR با اعتبار لازم جهت ورود به کشور مقصد را همراه داشته باشند.

ضروری است که تمامی مسافران برای ورود به هواپیما گواهی عدم ابتلا به کرونا (PCR) منفی با مدت اعتبار حداکثر 48 ساعت تا 72 ساعت را از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی یا مورد تایید سفارت را گرفته و همراه خود داشته باشند و همچنین تکمیل کردن فرم تعهد پذیرش مقررات بهداشتی الزامی میباشد

ثبت درخواست

مدتی است که تعدادی از کشورهای همسایه و بسیاری از  ایرلاین‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا در پذیرش و جابجایی مسافران ایرانی و غیر ایرانی محدودیت‌هایی ایجاد کرده‌اند. ما به شما پیشنهاد میکنیم برای تمام مقصدهای پروازی از ایران برای اطمینان خاطر ، تمامی مسافرین بالای 8 سال تست PCR  با اعتبار لازم جهت ورود به کشور مقصد را همراه داشته باشند.

ضروری است که تمامی مسافران برای ورود به هواپیما گواهی عدم ابتلا به کرونا (PCR) منفی با مدت اعتبار حداکثر 48 ساعت تا 72 ساعت را از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی یا مورد تایید سفارت را گرفته و همراه خود داشته باشند و همچنین تکمیل کردن فرم تعهد پذیرش مقررات بهداشتی الزامی میباشد
قوانین پروازهای ورودی به ایران :
محدودیت‌های خاصی برای مسافرینی که از کشورهای خارجی به ایران سفر می‌کنند در نظر گرفته شده است. تمامی مسافرین ورودی در پروازهای بین المللی باید تست کرونا بدهند.
و پس از آن این افراد به محل زندگی خود منتقل خواهند شد و ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند

⭕شرایط پذیرش مسافر در پروازهای ورودی بین‌المللی به شرح ذیل است:

استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر ضروری است

تمام مسافران پروازهای ورودی باید گواهی سلامت و تست منفی کووید ۱۹ (PCR) را به زبان انگلیسی که مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدأ بوده را به نماینده بهداشت مرزی که در فرودگاه است بدهند و همچنین جواب تست PCR باید حداکثر 72 ساعت قبل از ورود به کشور صادر شده باشد

در صورتی که تست معتبری ارائه نشود ، به مسافران با ملیت خارجی اجازه ورود داده نخواهد شد و مسافران ایرانی فاقد برگه سلامت نیز از سوی وزارت بهداشت به مدت 14 روز قرنطینه می‌شوند و ملزم به پرداخت هزینه های مربوط به اقامت و تست خواهند شد .

در ابتدا ورود به مرز هوایی ایران ، غربالگری مجدد از همه مسافران انجام خواهد شد و در صورتی که موارد مشکوک دیده بشه، پس از انجام تست PCR مسافران خارجی در محل‌های مشخص‌شده قرنطینه (با پرداخت هزینه) می‌شوند.همچنین از مسافران با ملیت ایرانی تعهدنامه اقامت در قرنطینه خانگی گرفته خواهد شد.
افرادی كه دو نوبت واكسن تزريق كرده اند و حداکثر 15 روز از دوز دوم گذشته باشد، با داشتن كارت واكسن ديگر لازم نيست کاری انجام دهند و افرادي كه واكسن دريافت تزریق نکرده اند يا فقط یه دُز واکسن دریافت کرده اند و در ليست كشورهاي پرخطر بوده‌اند بايد در ابتدا ورود مجدد تست PCR از آنها به عمل آيد و تا زمان امدن جواب تست در منزل قرنطينه باشند

تکمیل فرم خوداظهاری در فرودگاه مبدأ یا هنگام پرواز و ارائه آن به مسئول مربوطه ضروری است.
و همچنین ارائه کارت واکسیناسیون کرونا الزامی میباشد

⚫قوانین کلی پروازهای ورودی به کشور ایران در دوران کرونا

ارائه اصل گواهی سلامت و گواهی تست منفی PCR
این گواهی ها باید مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا و به زبان انگلیسی باشند.
این قانون شامل مسافران بالای ۸ سال است
حتی افرادی که دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
اگر فرد ملیت غیرایرانی داشته باشد و مدرک معتبری  را ارائه ندهد، مجوز ورود به خاک ایران را نخواهد داشت.
در صورتیکه فرد تابعیت ایران باشد، به مدت ۱۴ روز در مکانی مشخص از سمت وزارت بهداشت ایران قرنطینه خواهد شد. کلیه هزینه‌ های قرنطینه بر عهده شخص مسافر خواهد بود. غربالگری در ابتدا ورود به خاک کشور چه علامتی و چه دماسنجی انجام می‌شود.

❌یک نکته بسیار مهم:

نتیجه تست منفی PCR برای پرواز، تنها در یک محدوده زمانی مشخص، معتبر است.
اگر از مدت زمان آن گذشته باشد لازم است تست PCR کرونا مجدد تکرار شود. این محدوده زمانی در بسیاری از کشورها من جمله ایران ، به ۹۶ ساعت می‌رسد. اما بسیاری از  کشورها در این مورد با سختگیری بیشتری برخورد میکنند و مدت زمان معتبر بودن نتیجه منفی تست  PCR را ۷۲ ساعت و یا حتی برخی ۴۸ ساعت در نظر گرفته‌اند. برای کسب اطلاعات در این زمینه با ایرلاین مورد نظر تماس بگیرید

⚫قوانین کلی پرواز‌های خروجی از ایران در دوران کرونا

اگر قصد خارج شدن ازکشور ایران را دارید، باید آگاه باشید که هر کدام از کشورها برای ورود مسافران خارجی، قوانین خاصی در نظر گرفته‌اند. ارائه مدارک معتبر در میان همه آنها مشترک است،
از جمله :👇🏾

ارائه گواهی تست منفی PCR

با شروع واکسیناسیون، بیشتر کشورها به مسافرانی  اجازه ورود می‌دهند که واکسیناسیون را به طور کامل انجام داده باشند. البته محدودیت‌هایی وجود دارد.
برای مثال اگر قصد سفر و یا ورود به کشور کانادا را داشته باشند، باید واکسن کرونایی که مورد تایید کشور کاناد است را تزریق کنند.

غربالگری مجدد در ابتدا ورود مسافرین.
اگر مسافری در فرودگاه مقصد مشکوک به کرونا باشد، قوانین قرنطینه در مورد او سفت و سخت به اجرا گذاشته خواهد شد.

تکمیل فرم خود اظهاری و فرم گواهی سلامت.
برای تهیه کردن فرم سلامت باید به ایرلاین مورد نظر  مراجعه کنید. در فرم سلامت، مشخصات و اطلاعات فرد به طور دقیق ثبت می‌گردد. در این فرم درباره شرایط قرنطینه توضیح داده شده است .

⭕شرایط تست کرونا برای پرواز

برای اینکه نتیجه تست PCR با کمترین میزان خطا مشخص شود،
نکات زیر را رعایت کنید:

سیگار کشیدن و آدامس جویدن قبل از نمونه‎‌گیری ممنوع است.

یک ساعت قبل از نمونه‎‌گیری از نوشیدن مایعاتی مانند آب، چای، قهوه و تمام نوشیدنی های کافئین دار…  پرهیز نمایید.

قبل از انجام تست PCR مسواک نزنید و از نخ دندان و دهانشویه به هیچ وجه استفاده نکنید.

یک ساعت قبل از نمونه‎‌گیری کمی آب یا آب نمک در دهان و حلق غرغره کنید. این کار باعث می‌شود آلودگی‌های موجود در حلق از بین بروند.

_________
⛔اطلاعیه‌ هواپیمایی ترکیش/Turkish Airlines

تمامی مسافران بالای ۱۲ سال برای ورود به ایران باید دوز دوم واکسن کرونا که از آخرین نوبت آن 14 روز گذشته و همچنین تست PCR منفی به زبان انگلیسی در حدود ۷۲ ساعت را ،قبل از پرواز ارائه دهند.

_جواب آزمایشاتی که توسط azmagar.com به شما داده می‌شود مورد تایید ایرلاین ترکیش میباشد.
جواب ها در سامانه وزارت بهداشت ایران ثبت می‌شوند و کد QR را دارا می‌باشند.

_________

⛔اطلاعیه هواپیمایی پگاسوس /Pegasus Airlines

شرایط سفر به ترکیه

از تاریخ 1400/08/24 تمامی مسافران ایرانی که قصد دارند با هواپیمایی پگاسوس به ترکیه سفر کنند ، اگر کارت واکسن دو دوز کامل، با گذشت 14 روز از تاریخ دریافت آخرین دوز واکسن و با قید شماره پاسپورت و بارکد از سامانه وزارت بهداشت ایران و یا هر کشور ثالث را دارا باشند، هنگام ورود به کشور ترکیه دیگر نیاز به ارائه تست PCR منفی ندارند.

کارت واکسن با واکسن کو-برکت شامل این بخشنامه نمی باشد.

مسافرانی که کارت واکسیناسیون با دو دُز کامل ارائه ندهند، باید گواهی تست PCR منفی جهت ورود به کشور ترکیه را همراه خود داشته باشند.

لیست واکسن های مورد تایید ایرلاین پگاسوس:
( AstraZeneca, Moderna , Pfizer, Johnson& Johnson, Sputnik V , Sinopharm , Sinovac)

تمامی مسافران باید از ۷۲ ساعت قبل از پرواز جواب PCR منفی خود را گرفته باشند.

_جواب آزمایشاتی که توسط azmagar.com به شما داده می‌شود مورد تایید ایرلاین پگاسوس میباشد.
جواب ها در سامانه وزارت بهداشت ایران ثبت می‌شوند و کد QR را دارا می‌باشند.
_________

⛔اطلاعیه هواپیمایی امارات /Emirates

تست مسافران حتما باید حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز باشد و حتما دارای QR کد باشد.
کودکان زیر 12 سال نیاز به انجام تست PCR ندارند.

_جواب آزمایشاتی که توسط azmagar.com به شما داده می‌شود مورد تایید ایرلاین امارات میباشد.
جواب ها در سامانه وزارت بهداشت ایران ثبت می‌شوند و کد QR را دارا می‌باشند.

_________

⛔اطلاعیه هواپیمایی آرمنیا/Airarmenia

تمامی مسافران بالای 12 سال با تابعیت ایرانی و یا غیرایرانی می توانند با ارائه کارت واکسن دو دوز کرونا که از اخرین نوبت انها 14روز گذشته باشد، یا با ارائه جواب تست  PCR منفی در محدوده زمانی حداکثر 72 ساعت مانده به پرواز (برای کسانی که واکسیناسیون انجام ندادند) به کشور ایران سفر نمایند.

جواب تست PCR منفی و کارت واکسن باید به زبان انگلیسی باشد.

درصورت مشاهده علائم کرونا، تست PCR با هزینه مسافر انجام خواهد شد.

.مسافران با تابعیت غیر ایرانی علاوه بر جواب تست PCR منفی ،باید کارت واکسن کرونا آنها به زبان انگلیسی بوده و از دومین نوبت تزریق 14 روز گذشته باشد .
حتی با همراه  داشتن کارت واکسن می بایست گواهی منفی تست PCR را برای پرواز ارائه دهند. در صورت عدم ارائه تست PCR منفی از پروازشان جلوگیری خواهند کرد.

_جواب آزمایشاتی که توسط azmagar.com به شما داده می‌شود مورد تایید ایرلاین آرمنیا میباشد.
جواب ها در سامانه وزارت بهداشت ایران ثبت می‌شوند و کد QR را دارا می‌باشند.

__________

⛔اطلاعیه هواپیمایی تلویند /Tailwind Airlines

شهروندان ایرانی که قصد سفر به کشور ترکیه را دارند در صورتی که دوز کامل واکسن های مورد تایید سازمان  بهداشت جهان را دریافت کرده اند
و با گذشت 14 روز از تاریخ دریافت آخرین دوز واکسن میتوانند
بدون نیاز به ارائه گواهی تست  PCR منفی فقط با ارائه کارت واکسن معتبر که باید به زبان انگلیسی باشد و دارای QR کد است  وارد این کشور شوند .
در صورتی که کارت واکسن معتبر ارائه ندهند، مسافرین باید تست PCR منفی معتبری ارائه دهند .
برای ورود به کشور ایران کارت واکسن و همچنین تست PCR منفی برای افراد بالای 12 سال الزامی است.

_جواب آزمایشاتی که توسط azmagar.com به شما داده می‌شود مورد تایید ایرلاین تلویند میباشد.
جواب ها در سامانه وزارت بهداشت ایران ثبت می‌شوند و کد QR را دارا می‌باشند.
__________
⛔اطلاعیه هواپیمایی قطر/Qatar Airways

شهروندان ایرانی که قصد سفر ازکشور ایران به کشور ترکیه را دارند، در صورتی که دوز کامل واکسن را دریافت کرده اند و با گذشت 14 روز از تاریخ دریافت آخرین دوز واکسن می توانند بدون نیاز به ارائه گواهی تست PCR منفی ، و فقط با ارائه کارت واکسن معتبر که البته به زبان انگلیسی و دارای QR کد است، وارد این کشور شوند.
در صورت عدم ارائه کارت واکسن معتبر، مسافران بالای 12 سال باید گواهی تست PCR منفی که حداکثر 72 ساعت قبل جواب تست را  گرفتند میتوانند وارد کشور ترکیه شوند .

_جواب آزمایشاتی که توسط azmagar.com به شما داده می‌شود مورد تایید ایرلاین قطر میباشد.
جواب ها در سامانه وزارت بهداشت ایران ثبت می‌شوند و کد QR را دارا می‌باشند.
__________

⛔اطلاعیه هواپیمایی ماهان ایر/ Mahan Air

مسافران بالای ۱۲ سال برای ورود به ایران از تمامی کشورها به استثناء کشور عراق، باید کارت واکسن که حداقل از زمان دریافت دوز دوم  ۱۴ روز گذشته باشد و همچنین گواهی تست PCR منفی دارای QR کد که حداکثر۷۲ ساعت قبل از ورود به کشور ایران در کشور مبدا صادر شده باشد، دریافت کنند.

تمامی مسافران قبل از ورود به کشور ایران باید فرم خوداظهاری را تکمیل کنند.
در ابتدا ورود به  فرودگاه های ایران غربالگری دماسنجی از مسافران انجام خواهد شد و در صورت نیاز تست کرونا انجام خواهد شد.
در صورت نیاز به انجام هرگونه تست مجدد هزینه آن بر عهده مسافر می باشد.
و همچنین تمامی جواب های PCR باید در سایت هواپیمایی ماهان ایر ثبت گردد .

_جواب آزمایشاتی که توسط azmagar.com به شما داده می‌شود مورد تایید ایرلاین ماهان میباشد.
جواب ها در سامانه وزارت بهداشت ایران ثبت می‌شوند و کد QR را دارا می‌باشند.
_________

⛔اطلاعیه هواپیمایی ایران ایر/Iran Air

تمامی مسافران بالای 12 سال در پرواز ورود به ترکیه باید  در زمان حداکثر 72 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام تست PCR در یکی از مراکز تایید شده از سمت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نمایند و گواهی جواب منفی تست PCR را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.

مسافران دارای کارت واکسن به زبان انگلیسی و دارای کد QR که از آخرین نوبت واکسن فایزر، مدرنا، جانسون، آسترازنکا، سینوفارم، سینوواک حداکثر 14 روز گذشته باشد، از ارائه تست PCR معاف هستند.

مسافران با تابعیت افغانستانی که دارای اقامت ترکیه یا اجازه اقامت کاری میباشند، می توانند با رعایت شرایط بالا  از کشور ایران به کشور ترکیه سفر کنند.

_جواب آزمایشاتی که توسط azmagar.com به شما داده می‌شود مورد تایید ایرلاین ایران ایر میباشد.
جواب ها در سامانه وزارت بهداشت ایران ثبت می‌شوند و کد QR را دارا می‌باشند.
_________

⛔اطلاعیه هواپیمایی زاگرس / Zagros Airlines

در پرواز ورود به کشور ایران مسافران با تابعیت ایرانی بالای ۸ سال  در صورتی که دز کامل واکسن را دریافت کرده اند ((حداقل دو دوز از واکسن های مورد تایید)) و از تزریق دوز دوم 14 روز گذشته باشد، می توانند بدون انجام تست PCR وارد کشور شوند و اگر این شرایط را نداشته باشند ، باید گواهی تست PCR منفی با اعتبار حداکثر 72 ساعت را داشته باشند .

_جواب آزمایشاتی که توسط azmagar.com به شما داده می‌شود مورد تایید ایرلاین زاگرس میباشد.
جواب ها در سامانه وزارت بهداشت ایران ثبت می‌شوند و کد QR را دارا می‌باشند.
________

⛔اطلاعیه هواپیمایی قشم ایر /Qeshm Air

ارائه کارت واکسن ((حداقل دو دوز  از واکسن های مورد تایید ))که 14 روز از تاریخ آخرین نوبت واکسن گذشته باشد و ارائه  گواهی تست PCR  منفی  در کشور مبدا، با داشتن کد QR و مهلت 72 ساعت از زمان انجام تست تا زمان پرواز
مسافران ورودی به  کشور ایران از کشور عراق ارائه  یکی از مدارک فوق کفایت می کند.

غربالگری علامتی و دماسنجی در ابتدا  ورود به کشور انجام می پذیرد و در صورت نیاز،  مجدد  تست PCR به عمل خواهد آمد.
افراد بالاتر از 12 سال باید به رعایت موارد ذکر  در فوق بپردازنند.
در صورت نیاز به انجام تست مجدد و قرنطینه هزینه آن بر عهده خود مسافر است.

_جواب آزمایشاتی که توسط azmagar.com به شما داده می‌شود مورد تایید ایرلاین قشم ایر میباشد.
جواب ها در سامانه وزارت بهداشت ایران ثبت می‌شوند و کد QR را دارا می‌باشند.
__________

⛔اطلاعیه هواپیمایی معراج /Meraj Airlines

برای ورود به کشور ایران تمامی مسافرین بالای 12 سال کارت واکسن معتبر با تزریق حداقل دو دوز  واکسن و داشتن تست PCR منفی الزامی می باشد.

شهروندان ايراني که قصد سفر به کشور ترکيه  بدون انجام تست PCR را دارند در صورت دريافت حداقل دو دوز کامل واکسن هاي مورد تاييد سازمان بهداشت جهاني و با گذشت 14 روز از تاريخ آخرين دوز واکسن مي توانند بدون نياز به گواهی تست PCR ، تنها با ارائه کارت واکسن معتبر به زبان انگليسي و داراي کد QR  وارد اين کشور شوند.

در صورتی که کارت واکسن معتبر ارائه ندهند، ضروری است مسافرين بالاي 6 سال  به ارائه گواهی تست PCR منفي از 72 ساعت قبل از پرواز پرواز خواهند بود.

واکسن های مورد تایید ایرلاین معراج
Moderna,  Pfizer , Janssen , AstraZeneca ,
Sinopharm , Sinovac and etc , Sputnik V

_جواب آزمایشاتی که توسط azmagar.com به شما داده می‌شود مورد تایید ایرلاین معراج میباشد.
جواب ها در سامانه وزارت بهداشت ایران ثبت می‌شوند و کد QR را دارا می‌باشند.
_________

⛔اطلاعیه هواپیمایی کاسپین /Caspian Airlines

در پرواز ورود به کشور ایران  مسافران با تابعیت ایرانی بالای ۸ سال در صورتی که واکسینه باشند( حداقل دو دوز از واکسن های مورد تایید) و از دریافت دوز دوم 14 روز گذشته باشد، می توانند بدون  اینکه  تست PCR  انجام دهند وارد کشور شوند و اگر این شرایط را نداشته باشند ، ضروری است که  تست PCR با اعتبار حداکثر 72 ساعت ارائه دهند
_جواب آزمایشاتی که توسط azmagar.com به شما داده می‌شود مورد تایید ایرلاین کاسپین میباشد.
جواب ها در سامانه وزارت بهداشت ایران ثبت می‌شوند و کد QR را دارا می‌باشند.

🔺️جواب آزمایشات شرکت azmagar.com  مورد تایید تمامی ایرلاین های داخلی و خارجی دیگر از جمله :

SalamAir سلام ایر
Azerbaijan Airlines آذربایجان ایرلاینز
JazeeraAirways ایرلاین جزیره
Oman Airعمان ایر
Iraqi Airways office دفتر هواپیمایی عراق
Air Arabia ایر عربیا
lufthansa ایرلاین لوفت هانزا
SunExpress ایر لاین سان اکسپرس
Aeroflot ایرلاین آئروفلوت
Fly Baghdad ایرلاین فلای بغداد
Free Bird Airlines ایرلاین فری برد
Corendon Airlines ایرلاین کرندون
Ariana Afghan Airlines ایرلاین آریانا افغان
Nordwind Airlines ایرلاین نوردویند
flydubai فلای دبی
Austrian Airlines ایرلاین اتریشی
Varesh Airlines ایرلاین وارش
ATA Airlines آتا ایرلاین
Karun Airlines ایرلاین کارون
Taban Air ایرلاین تابان
Iran Airtour ایرلاین ایران ایرتور
Aseman Airlines ایرلاین آسمان
نیز میباشد .🔺️

علاوه بر فرم بالا شما می توانید از طریق تماس با همکاران پشتیبانی آزماگر نیز درخواست خود را به راحتی ثبت نموده و یا مشاوره رایگان دریافت کنید.

تماس تلفنی با ما : 02128428595 تماس با ما از طریق واتس آپ : 09361702018

 

ثبت درخواست تست کرونا در منزل

خودمراقبتی در کرونا و راه های پیشگیری

تزریق واکسن اچ پی وی HPV ، گارداسیل در منزل