تست کرونا در منزل

450.000 تومان

طرف قرارداد با کلیه آزمایشگاه های دارای تاییدیه از تمامی ایرلاین های داخلی و خارجی

نمونه گیری توسط کارشناسان آزمایشگاهی با رعایت پروتکل های بهداشتی

ثبت درخواست
450.000 تومان

تست PCR کرونا جهت شناسایی سویه های امیکرون و دلتا

نمونه گیری توسط کارشناسان آزمایشگاهی با رعایت پروتکل های بهداشتی 

ثبت درخواست
400.000 تومان
تست PCR کرونا جهت شناسایی سویه های امیکرون و دلتا

نمونه گیری توسط کارشناسان آزمایشگاهی با رعایت پروتکل های بهداشتی

ثبت درخواست
370.000 تومان

تست PCR کرونا جهت شناسایی سویه های امیکرون و دلتا

نمونه گیری توسط کارشناسان آزمایشگاهی با رعایت پروتکل های بهداشتی

ثبت درخواست
190.000 تومان

نمونه گیری این آزمایش از طریق خونگیری می باشد که ایمنی ایجاد شده بعد از ابتلا به بیماری را نشان می دهد.

ثبت درخواست
580.000 تومان

تست PCR کرونا جهت شناسایی سویه های امیکرون و دلتا

تست تیتر آنتی بادی از طریق خونگیری می باشد که ایمنی ایجاد شده بعد از بیماری را نشان می دهد 

ثبت درخواست
آزماگر

سوالات متداول

مراحل تست کرونا در منزل

سه مرحله کلیدی برای آزمایش PCRکرونا وجود دارد:

 • جمعآوری نمونه با استفاده از سوابهای مخصوص برای جمعآوری نمونهی ویروس از حلق و یا بینی
 • استخراج ماده ژنتیکی
 • PCR

 الزامات خاصی برای آزمایش آنتیبادی یا PCR وجود ندارد. این آزمایش را میتوان با تجویز پزشک یا بدون تجویز پزشک انجام داد. نه توصیه خاصی برای رژیم غذایی وجود دارد و نه نیاز به ناشتایی دارد.

تقریبا همه ما با علائم بیماری کرونا آشنا هستیم، گرچه با توجه به تفاوت‌های زیادی که در افراد مختلف مشاهده می‌شود، علائم کرونا ویروس همچنان با ابهاماتی روبروست. به طور کل می‌توانیم اینطور بیان کنیم که از زمانی که ویروس کرونا وارد بدن می‌شود، تا زمانی که علائم بروز می‌کند، معمولا 5 تا 6 روز طول می‌کشد. ظهور علائم به دلیل تفاوت شرایط زیستی هر یک از افراد، متغیر است و ممکن است علائم کرونا خفیف تا شدید مشاهده شود. همچنین با توجه به ظهور کرونا جدید انگلیسی، علائم تا حدی شدیدتر تجربه می‌شوند. در شرایط مشاهده خفیف علائم، بسیاری از مبتلایان می‌توانند بدون بستری شدن در مراکز درمانی و انجام مراقبت‌های لازم در خانه، بهبودی خود را به دست بیاورند.اما بسیاری از افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، فشار خون و مشکلات تنفسی دارند و یا در سنین بالای 65 سالگی قرار دارند، علائم بیماری را به شکل جدی و شدیدی نشان می‌دهند. در چنین وضعیتی، فرد بایدهر چه سریع‌تر به بیمارستان منتقل شود تا تحت دارودرمانی و دریافت کپسول اکسیژن قرار بگیرد.

مهم‌ترین راه پیشگیری استفاده از ماسک سه لایه است. همچنین اگر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید، بهتر است از یک ماسک جراحی و یک ماسک پارچه‌ای برای پوشاندن ناحیه دهان و بینی استفاده کنید. اگرچه ثابت شده ویروس قادر به زنده ماندن روی سطوح نیست، اما همچنان استفاده از الکل‌ها را جدی بگیرید.. اگر مجبور به حضور فیزیکی در شغل خود هستید، حدالامکان، پنجره‌ها را باز نگاه دارید تا امکان انتقال هوای تازه وجود داشته باشد. طبق تحقیقات انجام گرفته، ویروس تا بیش از 90% امکان انتقال در مکانی که هوا در آن جریان دارد را ندارد.

فرادی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند، ممکن است برای مدت‌ها، علائم کرونا را نشان دهند و متاسفانه در تعدادی از موارد، این ویروس، عوارضی را در بدن افراد ایجاد می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد برخی از این عوارض تا 6 ماه پس از بهبودی، امکان بروز دارند و در این مدت، اگر خودتان و یا اطرافیان‌تان در دسته افراد پرحطر و دارای بیماری زمینه‌ای هستید، پیشنهاد می‌کنیم هر علامت متفاوتی که در بدن مشاهده می‌کنید را جدی بگیرید. مهم‌ترین عوارضی که در کرونا برای افراد ایجاد می‌شود، کاهش ظرفیت تنفسی ریه‌هاست، به ویژه اگر در مدت بیماری، بخش زیادی از ریه فرد درگیر شده باشد. بنابراین می‌توانید تا بهبودی کامل، اسکن ریه را جدی بگیرید و از داروهای بهبود دهنده سیستم ریه استفاده کنید. همچنین دیده شده، مشکلات قلبی نیز در افراد ایجاد می‌شود. در این حالت فرد ممکن است ضربان قلب سریع یا تند تجربه کند. لخته خون ایجاد شود و رگ‌های خونی کوچک قلب مسدود شود. همچنین دیده شده بیماران کرونایی پس از بهبود دچار خستگی مفرط می‌شوند و با استراحت بهبود پیدا نمی‌کنند. افرادی که بهبود یافته‌اند، اشاره می‌کنند برای مدت‌های طولانی سرفه می‌کنند، درد در قفسه سینه دارد و یا مفاصل استخوانی آنهادرد می‌کند. همچنین یکی دیگر از عوارض کرونا، مه‌گرفتگی مغز و ایجاد لخته خون در مغز است که فرد در آن دچار لکنت زبان می‌شود و بهتر است با مشاهده این شرایط فرد هر چه سریعتر به پزشک و بیمارستان مراجعه کند.

یکی دیگر از راه های پیشگیری از بیماری کرونا ، داشتن تغذیه مناسب است. مواد مغذی که سیستم ایمنی را تقویت کنند، آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی داشته باشند و سرشار از مایعات باشند، از بهترین گزینه‌های تغذیه در ایام کرونا هستند. تعدادی از مواد مغذی شامل استفاده از آب لیمو (مرکبات دارای ویتامین C(، عسل و ادویه‌جاتی مانند زردچوبه هستند. همگی این مواد باعث افزایش تولید گلبول‌های سفید (به عنوان سربازان مهم سیستم ایمنی بدن) در خون می‌شوند. همچنین مصرف ویتامین D (قرص و یا آمپول ویتامین D) و مایعات گرم را فراموش نکنید.

در حال حاضر بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی، از واکسن‌های کرونا برای جلوگیری از ابتلا پیشرونده ویروس استفاده می‌کنند. واکسن‌های فایزر، استرازنکا، اسپونتیک روسیه و … از موارد معروف این واکسن‌ها هستند که در دو نوبت و در فاصله 21 تا 28 روز از یکدیگر به فرد تزریق می‌شود و شواهد نشان می‌دهد توانسته ایمنی خوبی (تا حد 92 درصد) برای افراد ایجاد کند و عوارض جدی هم در آنها گزارش نشده است. این واکسن‌ها، شامل mRNA ویروس هستند و شرایط نگهداری آنها بسته به سایر موادی که در آنهاست، فرق می‌کند. برای مثال، واکسن فایزر و بیوان تک، باید در دمای منفی 70 درجه نگهداری شود، اما واکسن مدرنا در دمای یخچال‌های معمولی (منفی 20 درجه) هم قابل نگهداری هستند.

تست کرونا در منزل؛ کلکسیونی از راحتی، سرعت و دقت

سال 2019 بود که ویروس کرونا به مهمان ناخوانده کشور ما و جهان تبدیل شد و انسان‌ها و خانواده‌های زیادی را گرفتار و بیمار کرد. درست است که امروز از آن همه‌گیری طوفانی کاسته شده ولی به هر حال این ویروس، در کمین است و ممکن است هر لحظه سلامتی ما یا عزیزانمان را تهدید کند. در صورتی که علائم بیماری کووید که در ادامه توضیح می‌دهیم، مشاهده کردید، لازم نیست که به مراکز درمانی مراجعه کنید. می‌توانید خیلی راحت از خدمات تست کرونا در منزل استفاده کنید. با این کار احتمال سرایت بیماری کووید به دیگران کاهش می‌یابد و می‌توانید به راحت‌ترین شکل ممکن از ابتلای خود به این ویروس باخبر شوید.

در ادامه این مقاله تصمیم داریم به موضوع تست کرونا در منزل و مزایای آن بپردازیم. اگر شما هم به هر دلیل (مسافرت، مشاهده علائم و غیره) نیاز به یک تست فوری کرونا دارید، پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

تست کرونا در منزل چگونه انجام می‌شود؟

زمانی که نیاز به آزمایش کرونا داشتید، نیازی نیست که کلی وقت بگذارید و به مراکز مربوطه مراجعه کنید، می‌توانید خیلی راحت درخواست خود را به صورت تلفنی یا از طریق سایت، ثبت کنید. متخصصان و مشاوران ما، پس از مشاهده درخواست با شما تماس می‌گیرند تا از قطعی بودن این درخواست و نیاز شما مطمئن شوند. پس از این  مرحله، درخواست شما نهایی می‌شود.

تست کرونا در منزل

در گام بعدی نیروی متخصص به آدرس شما اعزام می‌شود و نمونه‌گیری را در منزل شما انجام می‌دهد. وقتی نمونه‌ تهیه شد، در اختیار بهترین و معتبرترین آزمایشگاه‌های کشور قرار می‌گیرد تا دقیق‌ترین نتیجه به شکل سریع و فوری اعلام شود. البته ما در کنار دقت، به سرعت بالا هم فکر می‌کنیم. در گام نهایی، نتیجه آزمایش در پنل کاربری شما قرار می‌گیرد. می‌توانید در صورت نیاز از این نتیجه پرینت بگیرید و آن را در اختیار مراجعی که به نتیجه آزمایش شما نیاز دارند، قرار دهید.

مزایای تست کرونا در منزل

وقتی تست کرونا در منزل انجام شود، مزایای مختلفی برای شما به همراه دارد. در ادامه این بخش تصمیم داریم به چند مورد از مهم‌ترین مزایای این کار اشاره کنیم:

مزایای تست کرونا در منزل

1. سرعت در نمونه‌گیری و پاسخ‌دهی

یکی از مزایای مهم تست کرونا در منزل این است که هم نمونه‌گیری به سرعت انجام می‌شود و هم جواب آزمایش شما در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون هیچ تأخیری در اختیارتان قرار می‌گیرد. در دوران کرونا، افراد زیادی بودند که برای رفتن به مسافرت نیاز به تست کرونا داشتند ولی به خاطر عدم پاسخ‌دهی سریع برخی از آزمایشگاه‌ها به مشکل خوردند. تست کرونا در منزل می‌تواند بخش قابل توجهی از این دغدغه‌ها را از بین ببرد.

2. همه چیز به خواست و انتخاب متقاضی تست کرونا بستگی دارد

متقاضی تست کرونا در منزل می‌تواند همه چیز را خودش انتخاب کند. مثلاً می‌تواند محل انجام آزمایش، نوع آزمایش، زمان و تاریخ انجام آزمایش را تعیین کند. با این کار همه چیز به همان شکلی انجام می‌شود که متقاضی مد نظر دارد. این در حالی است که اگر بخواهید به آزمایشگاه بروید، دیگر همه چیز در اختیار خودتان نیست و مسئولان آزمایشگاه هستند که در مورد نحوه انجام آزمایش کرونا تصمیم‌گیری می‌کنند.

تست کرونا در منزل یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که زمان کافی برای مراجعه به آزمایشگاه ندارند و می‌خواهند زمانی که در منزل در حال استراحت، مطالعه یا فعالیت‌های دیگر هستند، نمونه‌گیری انجام شود و نتیجه آزمایش هم به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه به مرکز آزمایشگاهی، داده شود. با خدمات آزمایش کرونا در منزل یا محل کار، دیگر هیچ دغدغه‌ای برای تلف شدن وقت خود ندارید.

3. عدم ابتلای سایر افراد به بیماری کووید

یکی دیگر از مزایای انجام آزمایش کرونا در منزل این است که احتمال سرایت این بیماری به سایر افراد جامعه کاهش می‌یابد؛ چون در صورتی که فرد مبتلا باشد و وارد جامعه شود، ممکن است افراد دیگری را هم گرفتار کند و این از نظر اخلاقی و انسانی، اصلاً درست و قابل قبول نیست؛ زیرا ویروس کرونا به راحتی به دیگران منتقل می‌شود. در صورتی که فرد بدن ضعیفی داشته باشد، ممکن است او را از پا دربیاورد. بنابراین لازم است که مسئولیت‌پذیر باشیم و با انجام آزمایش کرونا در منزل، سایر افراد جامعه را با مشکل مواجه نکنیم.

یکی دیگر از نکاتی که باید مد نظر داشته باشیم این است که ممکن است کرونا نداشته باشیم ولی به خاطر حضور در محیط‌های آزمایشگاهی به این بیماری مبتلا شویم. بنابراین وقتی تست کرونا را در منزل انجام می‌دهیم، هم بیماری ما به سایر افراد منتقل نمی‌شود و هم بیماری سایر افراد به ما سرایت نمی‌کند. با این روش، چرخه انتقال کرونا خیلی راحت قطع می‌شود.

4. عدم محدودیت در انجام تست کرونا

یکی دیگر از مزایای مهم تست کرونا در منزل این است که این نوع آزمایش هیچ محدودیتی ندارد و متخصصی که برای نمونه‌گیری به منزل شما مراجعه می‌کند، تمام امکانات و تجهیزات لازم را همراه خودش دارد. از طرفی این تست در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود و جواب آن‌ هم خیلی سریع در اختیار شما قرار می‌گیرد.

5. تجربه‌ای لذت‌بخش برای کودکان و سالمندان

معمولاً کودکان از حضور در آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی، کمی ترس دارند و  دچار استرس می‌شوند. سالمندان هم به خاطر مشکلات یا ناتوانی جسمی که دارند، معمولاً ترجیح می‌دهند که بیشتر زمان خود را در منزل بگذرانند. در صورتی که کودک یا سالمند در منزل دارید و این افراد تمایلی به حضور در آزمایشگاه‌ها ندارند، می‌توانید خیلی راحت تست کرونا را در منزل برای آن‌ها انجام دهید. انجام آزمایش کرونا در خانه هم آرامش‌بخش است و هم تنش و استرس را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. از طرفی سلامتی آن‌ها هم خیلی بهتر حفظ می‌شود.

علائم بیماری کرونا

علائم بیماری کرونا

مطالعات پزشکی نشان می‌دهد که علائم بیماری کووید بین 2 تا 14 روز پس از انتقال ویروس کرونا به بدن انسان خود را نشان می‌دهند. این علائم مدل‌های مختلفی دارند. شایع‌ترین علائم این بیماری عبارت است از:

 • تب
 • سرفه
 • خستگی
 • از دست دادن حس چشایی یا بویایی

یک سری از علائم این بیماری هست که کمتر به چشم می‌خورد ولی به هر حال در بیماران مختلفی مشاهده شده است. از جمله این نشانه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گلو درد
 • سردرد
 • درد در بخش‌های مختلف بدن
 • اسهال
 • حالت تهوع و استفراغ
 • جوش‌های پوستی یا تغییر رنگ انگشتان دست یا پا
 • قرمز یا تحریک شدن چشم‌ها

یک سری علائم این بیماری هم وخیم هستند و می‌توانند بیمار را تا سر حد مرگ بکشانند. در ادامه به چند مورد از علائم وخیم این بیماری اشاره شده است:

 • مشکل در تنفس یا تنگی نفس
 • از دست دادن توانایی سخن گفتن و تحرک
 • درد در قفسه سینه

یکی از سوالاتی که معمولاً مطرح می‌شود این است که کدام دسته از علائم بیماری کووید خیلی خطرناک هستند؟ چند مورد از این علائم عبارت است از:

 • تب مداوم که بیش از 72 ساعت طول بکشد
 • اگر تب شخص به بالای 39.5 درجه سانتی گراد برسد
 • در صورتی که تب بیمار از روز پنجم یا ششم مجدداً عود کند
 • شدید شدن احساس درد و ضعف در بدن
 • شدید شدن وضعیت سرفه در شخص
 • در صورتی که سطح اکسیژن خون به کمتر از 94 درصد برسد

فرق کووید با سرماخوردگی

علائم سرماخوردگیعلائم بیماری کووید
علائم سرماخوردگی دو تا سه روز پس از انتقال ویروس به بدن آشکار می‌شود.علائم این بیماری بین 2 تا 14 روز پس از انتقال ویروس ظاهر می‌شود.
عطسهتب
آبریزش بینیسرفه شدید
احساس سوزش در گلوخستگی
سرفهسردرد
ترشحات پشت حلقمشکلات تنفسی و گرفتگی بینی
پرآبی چشم‌هاحالت تهوع، استفراغ و اسهال
در برخی موارد، تب هم با این بیماری همراه است.از دست دادن حس بویایی یا چشایی

انواع تست کرونا در منزل

تست کرونا در منزل معمولاً به پنج نوع تست PCR، تست کرونا اُمیکرون، تست آنتی بادی، تست کرونا برای پرواز و تست آنتی بادی واکسن کرونا تقسیم می‌شود و هر کدام از این مدل‌ها، خصوصیات و ویژگی‌های مربوط به خودش را دارد. در ادامه به مدل‌های PCR، آنتی بادی و آزمایش کرونا برای پرواز و خصوصیات هر کدام می‌پردازیم:

انواع تست کرونا در منزل

1. تست PCR

تست پی.سی.آر یکی از بهترین و متداول‌ترین روش‌هایی است که برای تشخیص ابتلای فرد به بیماری کووید مورد استفاده قرار می‌گیرد. تست مورد بحث به تست مخاطی هم معروف است. مسئول انجام آزمایش با نمونه‌گیری از بزاق، انتهای حلق و انتهای بینی می‌تواند به ابتلا یا عدم ابتلای شما به ویروس کرونا پی ببرد. این نمونه برداری به کمک ابزاری به نام سواپ پنبه‌ای صورت می‌گیرد.

برخی از افراد قبل از انجام تست کرونا در منزل سوال می‌پرسند که آیا قبل از این آزمایش باید ناشتا باشند؟ پاسخ منفی است. نیازی نیست که ناشتا باشید ولی بهتر قبل از انجام نمونه‌گیری سیگار نکشید، آدامس نجوید، مسواک نزنید، نخ دندان نکشید و از نوشیدن مایعاتی مثل  آب، چای و قهوه خودداری کنید. تنها کاری که به افزایش دقت آزمایش کمک می‌کند این است که یک ساعت قبل نمونه‌گیری، مقداری آب در حلق و دهان خود غرغره کنید تا ذرات غذا و سایر ناخالصی‌هایی که در دهان وجود دارد، از بین برود.

2. تست آنتی بادی

تست آنتی بادی یا سرولوژی هم برای تشخیص ابتلای افراد به ویروس کرونا توصیه می‌شود. وقتی ما به این ویروس مبتلا می‌شویم، بدنمان آنتی بادی‌های خاصی را تولید می‌کند و از این راه به مبارزه با کرونا می‌پردازد. اولین آنتی بادی‌ که علیه این عفونت تولید می‌شود، IgM و دومین دسته آنتی بادی‌ها IgG نام دارد.

تست آنتی بادی با نمونه‌گیری از خون فرد انجام می‌شود. البته توجه داشته باشید که دقت این آزمایش کمتر از PCR است و به همین خاطر بسیاری از پزشکان، تست پی.سی.آر را ترجیح می‌دهند. نکته دیگری که باید بدانید این است که تست آنتی بادی معمولاً برای اطلاع از وضعیت کنونی فرد مناسب نیست و سابقه فرد در مواجهه با ویروس را نشان می‌دهد.

3. تست کرونا در منزل برای پرواز

در حال حاضر کشورها برای پذیرش مسافران، تست کرونا را اجباری کرده‌اند و شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی هم تلاش می‌کنند که به طور کامل به این قوانین و مقررات پایبند باشند. کشورهای مختلف، بازه‌های زمانی متفاوتی را برای اعتبار تست PCR در نظر گرفته‌اند. این بازه‌های زمانی بین 48 تا 72 ساعت است. حال باید  ببینید که کشور مقصد شما چه بازه زمانی را در نظر دارد.

مجموعه آزماگر، آماده ارائه خدمات تست کرونا در منزل

در صورتی که شما هم احساس می‌کنید به کرونا مبتلا شده‌اید یا می‌خواهید قبل از پرواز تست کرونا بدهید، کافی است درخواست خود را در سایت آزماگر ثبت کنید. متخصصان و کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند و مسئول انجام تست کرونا به سرعت در محل شما حاضر خواهد شد. مطمئن باشید که تست کرونا در منزل، تجربه‌ای آسان، راحت و  بی‌دردسر خواهد بود.

ما با بهترین آزمایشگاه‌ها همکاری داریم و تلاش می‌کنیم که پاسخ تست را خیلی فوری در اختیار شما قرار دهیم. آیا تجربه تست کرونا در منزل را دارید؟ از نظر شما این روش چه محاسنی دارد؟ لطفاً نظرها و پیشنهادهای خود را با ما و سایر همراهان به اشتراک بگذارید.