کرونا دلتا

کرونای دلتا یکی از گونه های ویروس است، که استارت و انتقال آن برای اولین بار در کشوری در جنوب آسیا که هند نام دارد بود.
این ویروس سریعا در حال حرکت به سمت جلو است و احتمالا جایگزین نسخه آلفا، که نسخه‌ پیشین بود، شود. به نظر می‌رسد که دلتا حدود ۶۰٪ قابل انتقا‌ل‌تر از نوع آلفا است.
جهش در نوع دلتا، شاید باعث شده است تا ویروس بتواند با سهولت بیشتری به سلول‌های انسانی بچسبد و این اتصال زود تر صورت بگیرد در نتیجه وقتی دلتا کرونا بتواند به راحتی با سلول‌های شما ترکیب شود، می‌تواند تعداد بیشتری از آن‌ها را آلوده کرده و بر سیستم ایمنی بدن غلبه کند و به تبع زود تر علایم آن پدیدار شود.
طبق بررسی های لازم و مطالعات صورت گرفته در انگلستان نشان داده است که کودکان و بزرگسالان زیر ۵۰ سال، ۲.۵ نگرانی مبتلا شدن در این افراد بیشتر هست.
چند نمونه از علائم اصلی و شایع گزارش شده از این ویروس شامل موارد زیر هستند:
سردرد _ گلو درد _ آبریزش بینی _تب
در حال حاضر سرفه کمتر شایع است، و از دست دادن بویایی در بین علائم کرونا دلتا ذکر نشده است.
برای بررسی وضعیت کرونا در ایران این ویروس ابتدا از بخش‌های جنوبی و جنوب شرقی وارد کشور شد، و تمام کشور رو در بر گرفته است و در حال حاضر شهرهای جنوبی در وضعیت سخت‌تری قرار دارند.

کرونا اومیکرون

این سوی جدید کرونا از دست دادن حس بویایی یا چشایی با امیکرون در مقایسه با دلتا حدود 80 درصد کمتر شایع بوده است. اما، گلودرد در موارد امیکرون نسبت به دلتا تقریباً ۸ برابر شیوع بیشتری داشته است.
این نوع کرونا به کمک پروتئینی به نام اسپایک وارد سلول‌های بدن که میشود باعث بیماری کووید-19 می‌شود. حدود 30 تغییر یا بیشتر در پروتئین اسپایک در نوع اومیکرون مشخص شده است که دو برابر جهش‌های نوع دلتا است و جهش‌های ویروس می‌تواند باعث شود تا دستگاه ایمنی (یعنی آنتی‌بادی‌های ساخته شده بعد از واکسیناسیون یا عفونت قبلی) ویروس را کمتر از قبل تشخیص دهد و خطر عفونت با اومیکرون افزایش یابد و حدود 50 درصد از این جهش‌ها در ناحیه ای است که ویروس کرونا به کمک آن به سلول بدن انسان متصل شده، وارد آن می‌شود و باعث عفونت و درگیری با سلول های بدن شروع میشود و اومیکرون توانایی بیشتری در فرار از ایمنی واکسنها و ایجاد عفونت مجدد در افراد واکسینه ُدارد. به همین دلیل تزریق دز سوم واکسن کرونا همزمان با اومیکرون پیشنهاد شده برای تمامی افراد هست.

تست کرونا در منزل

هنگامی که به هر دلیلی شما نیاز داشتید بدونید به کرونا مبتلا شدید یا خیر ، برای تشخیص بیماری کووید -۱۹ از تست‌های آنتی‌ژن سریع و PT-PCR استفاده می‌شود.
که در این روش بر اساس تشخیص مولکولی بنا شده و جزء آزمایش‌های مرجع و تاییدی هست از این روش، حساسیت تشخیصی حدودا 60 تا 70 درصد دارد؛ به طور مثال اگر از 100 نفر افراد مبتلا به کرونا که دارای علامت هستند از حلق و بینی نمونه برداری کنیم، حدود 60 تا 70 درصد اینها به عنوان مبتلا مشخص می‌شوند.
یک سری از نکات که مربوط به خود بیمار و شرایط بیماری آن دارد در گرفتن تست و نتیجه آن بسیار تاثیر گذار هست اگر قبل از شروع علائم باشد احتمال منفی بودن آن خیلی زیاد است؛ بعد از یک هفته تا 10 روز بعد از شروع علائم نیز ممکن است جواب منفی کاذب ایجاد کند.
تست کرونا شما می‌تونه تشخیص بده چه نوع گروهایی هست ولی با مدت زمان های متفاوت و چون در حال حاضر آخرین نوع ویروس شایع کرونا اومیکرون هست و فهمیدن نوع آن خیلی تاثیر گذار نیست و نیازمند تجزیه و تحلیل ژنتیکی است که ممکن است ارائه نتیجه آن بین چهار تا پنج روز طول بکشد.
با این وجود هر دو آزمایش آنتی‌ژن و مولکولی می‌تواند وجود ویروس کرونا را صرف نظر از نوع آن در بدن تشخیص دهد. ارائه نتیجه آزمایش مولکولی به زمان بیشتری نیاز دارد، در حالی که نتیجه آزمایش آنتی‌ژن در بازه زمانی بسیار کوتاهی مشخص می‌شود.

شرایط نمونه گیری

بهتر هست قبل از نمونه‎‌‌گیری تست کرونا سیگار نکشید و آدامس نجویید.
بهتر هست یک ساعت قبل از نمونه‎‌گیری از نوشیدن مایعاتی مانند آب، چای، قهوه ٬ مشروبات الکلی و نوشیدنی انرژی زا خودداری کنید.
پیشنهاد میشود قبل از انجام تست پی‎‌‌سی‌‎آر،‌ از دهانشویه و نخ دندان استفاده نکنید و مسواک نزنید. همچنین
پیشنهاد میشود،‌ یک ساعت قبل از نمونه‌گیری مقداری آب در حلق و دهان غرغره کنید. این امر سبب می‌شود تا ذرات غذا و موجود در ترشحات حلق از بین بروند شرایط و نحوه انجام تست کرونا امیکرون مهیا شود .
برای انجام تست آنتی بادی کرونا نیز لازم نیست شرایط خاصی را رعایت کنید.

هنگامی که تست کرونا از طریق بزاق انجام میشود به دو شکل هست :
۱. تست کرونای شما منفی است
۲. تست کرونای شما مثبت است: ، باید در خانه قرنطینه شوید و مایعات فراوان و غذاهای کم کالری و آب میوه های طبیعی مصرف شود کافی است ظرف و لیوان و سرویس بهداشتی و ظروف خود را تا جایی امکان دارد جدا بفرمایید

دلمیکرون

دلمیکرون” یک نوع جدید جهش‌یافته مانند آلفا و بتا نیست، بلکه ترکیبی از پروتئین اسپایک از دو واریانت بر سطح ویروس کروناست.
سویه اومیکرون نشانه‌های خفیف‌تری دارد. اگرچه این سویه سریع‌تر سرایت می‌یابد، اما علائم سخت و ریسک بستری شدن کمتری از خود نشان می‌دهد و مرگ و میر کم تری به خود اختصاص داده است و اما سویه دلتا علائم سختی از خود نشان می‌دهد و احتمال بستری شدن در بیمارستان بعد از ابتلا به آن بالاست. ابتلا به این سویه می‌تواند علائم درازمدتی مانند سرگیجه، درد مفاصل و ریزش مو به همراه داشته باشد و تا مدتی مصرف مکمل های غذایی و رژیمی برای بهبود زود تر پیشنهاد میشود.

ثبت درخواست تست کرونا در منزل

تست کرونا در محل شما در ترکیه(تمامی شهرها)

تست کرونا در تهران؛ تست امیکرون در منزل در تهران، تست سریع و PCR

علائم کرونا “دلتا” در کودکان

مدت زمان بروز علائم کرونا دلتا

علاوه بر فرم بالا شما می توانید از طریق تماس با همکاران پشتیبانی آزماگر نیز درخواست خود را به راحتی ثبت نموده و یا مشاوره رایگان دریافت کنید.

تماس تلفنی با ما : 02128428595 تماس با ما از طریق واتس آپ : 09361702018

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس و ثبت درخواست رایگان